
Möten på Scandic Elmia
Du vet väl att du kan boka ditt möte direkt här på webbsidan? Det är enkelt och du ser lediga lokaler direkt. Fyll i dina uppgifter direkt i bokningsmodulen och sök. Via mobilen klickar du på knappen Boka möte. |
Här håller ni ert möte bara några svängar från E4:an, mitt i Jönköping på ett hotell som fått ett ansiktslyft. Här finns moderna möteslokaler för upp till 160 personer.
När ni stött och blött agendan ett par timmar, kan det vara skönt med en paus. Slå er till bords och njut av vår lunchbuffé. Och framåt eftermiddagen då energin börjar tryta frestar vi er med färsk frukt, något sött och kaffe såklart.
Har du fått i uppgift att ansvara för teamaktiviteterna? Då har du kommit rätt. Vägg i vägg kan ni locka fram barnasinnet och åka kana i Rosenlundsbadet och för hockeyfantasten finns Kinnarps Arena bara ett stenkast bort. Öva soprörelser på curlingbanan eller ha omkull ett par käglor i bowlinghallen. Någon föredrar säkert en lugnare aktivitet, då kommer bastun väl till pass. Eller så slår ni er ner framför den öppna spisen med något gott att dricka.